Kas yra refliuksas

Skrandžio refliuksas (Gastroezofaginis refliuksas) – procesas, kurio metu rūgštus skrandžio turinys, iš skrandžio pakyla į stemplę. Šis negalavimas atsiranda dėl stemplinės angos išvaržos (sutrinka apatinės stemplės dalies susitraukimai). Refliukso metu yra nuolat dirginama ir pažeidžiama stemplės gleivinė.

Tulžies refliuksas – procesas, kuomet tulžis iš dvylikapirštės žarnos pakyla aukštyn į skrandį, ar net stemplę, gerklę (pvz miegu metu). Normalioje būsenoje tulžis turi nubėgti į dvylikapirštę žarną, kurioje vyksta virškinimo procesas. Viena iš tulžies refliukso priežasčių – pakrypęs tulžies kanalėlis, kurio būklę blogina įvairūs stresai, bloga nuotaika. Tulžies refliuksą gali būti sunku atskirti nuo rūgšties refliukso. Požymiai ir simptomai yra panašūs, ir šie du procesai gali vykti tuo pačiu metu.

Efektyviausias refliukso gydymas – sveika mityba, ramybė, gera nuotaika.

Įvertink!

5 žvaigždučių vertinimas yra jums iš kairės pusės, o link dešinės pusės - mažėjančia tvarka iki 1.

Vidurkis: 0 / 5. Vertinimų skaičius: 0

Dar nėra vertinimų

Prisijunkite prie diskusijos

Komentarų: 4

  1. Man ira sie abu refliuksai,marina 3m omeprazoliu,situacija tragiska,padekit

    1. Gyd.Ruolia teige,kad galima siuos refliuksus per menesi isgydyti sidabrazole.pabandykite.Pasidomekit internete.

    2. Jeigu jums tulzies refliuksas- jums omeprorozolis nepadeda nieko. Jis prieš skrandžio rukstinguma. Tulziai padeda šaltalankių aliejus 2× dienoje po atvarinį sauksteli-po 15 min išgerti plikintos maltos linų sėmenys -kai susidaro klijukas ir pravesta (150 ml ) ir gerti tulžį reguliuojanti žolelių arbata.ir dieta- nieko kepto- marinuoto-rukyto-astraus- aitraus.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *