Anginos operacija

Tonzilių ūminis ar lėtinis uždegimas vadinamas tonzilitu arba tiesiog angina. Tiek ūminio, tiek ir lėtinio tonzilitu atveju gali būti atliekama operacija. Atlikus operaciją, žmogus daugiau niekada angina nebesirgs, tačiau tai dar nereiškia, kad nesirgs kitomis gerklės ligomis bei uždegimais, kaip pvz faringitu (ryklės gleivinės uždegimu). Tiesa, šiais laikais medikai neskuba šalinti anginos, nes nustatyta, kad tonzilės sulaiko per kvėpavimo takus patenkančius įvairius mikrobus ir virusus. Visgi, jeigu angina pasikartoja labai dažnai ar tampa lėtine ir nuolat dirgina visą organizmą (nuolatinė temperatūra, nusilpęs imunitetas ir tt), tuomet priimamas sprendimas tonziles pašalinti.
Tonzilių, anginos operacija šiais laikais atliekama bendrinėje nejautroje (pilna narkozė, žmogus užmiega), o operacija gali būti atliekama tiek įvairiais metaliniais prietaisais (žirklėmis, kilpa, kobliatoriumi) arba lazeriu. Būtent pastarasis būdas ir yra pats naujausias ir pažangiausias. Žinoma, valstybinėse ligoninėse anginos operacijos dažniausiai atliekamos skalpeliu, nes tokios lazerinės technikos neturi. Tad tokiu būdu pagrinde operuojama privačiose klinikose. O jose anginos operacijos lazeriu yra mokamos, todėl toli gražu ne visi gali tai sau leisti.
Teigiama, jog po anginos operacijos lazeriu žaizda greičiau sugyja bei mažesnė kraujavimo tikimybė. Tokie privalumai, ko gero, aktualiausia vaikams, nes jiems sunkiau pakelti skausmą bei klykiant ar verkiant didesnė tikimybė pažeisti operuotą vietą.
Įdomu tai, jog dar ne taip ir seniai anginos operacija buvo atliekama su vietine nejautra. Ligonis būdavo pritvirtinamas diržais prie specialios kėdės, kad nesiblaškytų ir netrukdytų išpjauti anginos. Po burna pakišdavo bliūdelį į kurį nubėgdavo tekantis kraujas. Tokiu būdu buvo operuojami tiek suaugę, tiek ir vaikai. Galima tik įsivaizduoti kokius nemalonius įspūdžius pacientai turėdavo po tokių operacijų. Belieka tik pasidžiaugti, kad šiandieninė medicina leidžia anginos operaciją atlikti kur kas civilizuočiau.