Kelio girnelės chondromaliacija

Gydytojo specialisto komentaras, kaip gydyti kelio girnelės chondromaliaciją:

Girnelės chondromaliacija įvyksta, kai suminkštėja kelio sąnarinės kremzlės ir didėja tarp jų trintis, tuomet atsiranda skausmas kelio priekinėje dalyje.

Venkite atlikinėti pratimus stovint,nes jėga į kelio sąnarius neturi viršyti 10-12 kartų kūno svorio. Slėgis tarp girnelės ir šlaunikaulio yra mažesnis,kai keliai yra tiesūs arba šiek tiek sulenkti.Taipogi kontraindikuotini pratimai,kurie reikalauja gilaus kelio lenkimo,t.y. pritupimai,t.p.šokinejimai,stumimai ar taukimai sunkiu svoriu.

Geriausias gydymas t.y.vengimas veiklos,kuri reikalauja girnelės suspaudimo,t.y.išvengti lipimo laiptais aukštyn-žemyn, į kalnus,kaip minėjau, gilių pritupimų, negerai pratimus atlikinėti sėdint ant stalo,ar kušetės užsidėjus ant kojų svarelius, kad išvengti kelio sąnario trapo išsiplėtimo.Kelio lenkimas neturi viršyti 45 laipsnių, atliekant juos neturi būti jaučiamas skausmas, pratimai tikslingi ir lengvi.

Po mankštos programos turėtumėte užsidėti ant kelių,10-20 min.ledo.Pratimai gali būti atliekami kasdien, bet ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę. Veikla,kuri sukelia Jums skausmą, turi būti ar pakeista,ar laikinai atsisakyta,kol praeis skausmas. Dėvėkite elastingą kelio įtvarą su iškirpta keliui centrine anga,kuris palaiko kelio girnele nuo kruvių.

Sportas,kuris skatina girneles chondromaliacija ir skausmą, tai tinklinis, krepšinis, futbolas, nuotoliu bėgimas, jodinejimas žirgais, sunkioji atletika(pritupimai). Sportas,kuris mažiau kenksmingas,tai važinėjimas dviračiu( geriausiai kuo aukščiau pakelti sėdyne ir vengti kalniukų),ledo ritulys,slidinejimas,tenisas.

Padeda visi spec.gydomieji pratimai,kurie stiprina keturgalvį šlaunies raumenį,kurie atliekami taisyklingai.Po taisyklingu partimų, maždaug 90 proc. yra tikimybė pasveikti. Su spec.mankštos programa,daugumai žmoniu išsisprendžia skausmo problema,bei be sunkumu grįžta i savo kasdieninę veiklą nuo 3 iki 6 mėn.. Kai pratimai nebepadeda,reikalinga kelio operacija,jei liga,jos simptomai yra isisenėję.

7 komentarai Pridėkite savo
 1. Laba diena.
  Po magnetinio rezonanso tomografijos tyrimo isvada
  medialinio menisko uzpakalinio rago negilus radialinis plysimas ir lopas.
  Kelio sanario medialines dalies 2-3 laipsnio chondromaliacija.
  Ar reikalinga butinai operuoti? traumatologas liepe daryti operacija.

 2. Laba diena,
  prieš kelerius metus patyriau traumą, po pusmečio buvo diagnozuota kelio girnelės chondromaliacija. Po diagnozės sekė mankštos baseine, keturgalvio raumens stiprinimo pratimai, masažai, skausmas praėjo. Tačiau taip ir likau nesupratusi, o paklausti gydytojai numykdavo arba jų nuomonės išsiskirdavo, kokia fizine veikla dabar galiu užsiiminėti. Taip pat negavau jokios informacijos nei apie galimus/būtinus įtvarus aktyvios fizinės veiklos metu, nei apie vitaminus/papildus, padėsiančius pasveikti (o gal po fizioterapijos kurso jau skaitosi pasveikimas?..) Iki traumos intensyviai sportuodavau sporto klube (ypač didelis krūvis tekdavo apatinei kūno daliai). Šiuo metu mokausi joti, taip pat noriu grįžti į sporto klubą. Kartais po jojimo ar ilgesnio sėdėjimo jaučiu perštėjimą kelio priekinėje dalyje.
  Galbūt galėtumėte rekomenduoti priemones, kurios padėtų apsaugoti sveikatą ir kartu leistų neatsisakyti fizinės veiklos. Arba tiesiog į kokį specialistą turėčiau kreiptis, kad jis sugebėtų atsakyti į man rūpimus klausimus?
  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

 3. Laba diena. Gal galit papasakot kokius pratimus daret nes man ta pati diagnoze ir jau greit metai laiko taip vargstu😕

  1. Sveiki, Linama, supratau, klausimas buvo adresuotas man 🙂
   Man labai padėjo mankštos baseine, visokie pritūpimai, kojų kilnojimai, lenkimai (gydytoja sako, ką daryti). Keturgalvio raumens stiprinimo pratimų galite rasti youtube, tik reikia žinoti, kad jie gana nuobodūs: tai paprasti kojų kilnojimai su užlaikymais gulint (bet prižiūrinti gydytoja sakė, kad galima ir sėdint), atsirėmimas į sieną sulenkus kelius 90 laipsnių kampu (tarsi sėdėtumėte ant įsivaizduojamos kėdės), čia visai neblogi https://www.youtube.com/watch?v=o5b0gS7wI1k.
   Tačiau siūlau užsirašyti pas fizioterapeutą (kad ir viešojoj poliklinikoj pradžiai), tik jis galės Jums sudaryti saugią programą.
   Linkiu sėkmės sveikstant 🙂

 4. Laba diena.
  Po magnetinio rezonanso tomografijos tyrimo nustate
  medialinio menisko uzpakalinio rago negilu radialini plysima
  Taip pat nustatyta kelio sanario medialines dalies 2-3 laipsnio chondromaliacija.
  Noreciau paklausti ar butina atlikti operacija? Ar yra specialiu pratimu kuriais galima sumazinti skausma?

 5. Po magnetinio rezonanso išvadų: Medialinio menisko kūno II laipsnio degeneracija, negilus horizontalus plyšimas. Girnelės II-III laipsnio chondromaliacija. II laipsnio osteartritas. Norėžiau žinoti tolimesnio gydymo eigą, ar reikalinga operacija?
  Pagarbiai, dėkoju.

 6. Laba diena,buvo atliktas magnetinis rezonansas paskirti vaistai,bet vos nenumiriau nuo ju gerdama rankos nebesivalde,galvos skausmai,silpnumas … rezultatas toks ka galima padaryti,gal operacija galima? Kairiojo kelio ostreoartritiniai pakitimai.vidinio menisko II° degeneraciniai pakitimai, uzpakalinio rago smulkus „lopo“ tipo plysimas. Patelofemorlaine II-III° chondromaliacija. Medialiniu krumpliu atramines kremzles III° chondromaliacija. Eksudacinis sinovitas.
  Aciu,gal pagelbesit kokia klinika pasiulysite,ar ka daryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *